
Ms Pipes - High Quality Mild Steel, Durable & Long-lasting Industrial Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter Range | 25-150 mm |
| Wall Thickness Range | 2-10 mm |
| Length Range | 6-12 m |
| Surface Finish | As Rolled |
| Usage | Construction, infrastructure, and industrial applications |
| Standards | IS 1239 |
| Features | High Strength, Durable, Corrosion Resistant, Long Life, Versatile Usage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAYA HUME PIPES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from JAYA HUME PIPES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
37AABCJ1995P1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 37AABCJ1995P1ZU
Guntur, Andhra Pradesh
MARKETING MANAGER
Mr. T. Vinay
Address
D.No.28-18-65, Etukuru Road, Guntur, Andhra Pradesh, 522003, India
Report incorrect details
































