
Ms Pipes - Mild Steel, Durable Life Span, Perfect Functionality | Premium Quality, Timely Delivery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6000mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Standard | IS |
| Usage | Structural applications, piping systems, fencing, and handrails. |
| Weight | Variable |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Features :
Premium quality
Effective durability
Perfect functionality
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Supreme Manufacturing Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Supreme Manufacturing Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
11
Establishment
1988
GST NO
07AAPFS2468F1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAPFS2468F1ZV
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Ashok Gupta
Address
No. 3365 / 11, Shankar Market, Hauz Qazi, Delhi, Delhi, 110006, India
ms pipe in Delhi
Report incorrect details










































