
Ms Pipes - High-quality Mild Steel, Available In Various Lengths And Diameters - Durable And Long-lasting Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 20-100 mm |
| Length | 6-12 m |
| Wall Thickness | 2-10 mm |
| Surface Finish | Black |
| Usage | Structural applications, fluid conveyance, and various industrial uses |
| Standard | IS 1239 |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Long Life, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SARVOTTAM STEELS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from SARVOTTAM STEELS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Anil
Address
118/2, (new No.385), T. H. Road, Tondiarpet,near prefect weight bridge, Chennai, Tamil Nadu, 600081, India
ms pipe in Chennai
Report incorrect details
































