
Ms Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter Range | 15-100 mm |
| Wall Thickness Range | 1.5-10 mm |
| Length Range | 6-12 m |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Structural applications,piping systems, fencing, and more. |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Om Sai Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from Om Sai Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Jaywant Walunj
Address
Plot no-31, Ashok Chembers, 2nd Floor, Devji Ratanji Marg, Mumbai, Maharashtra, 400009, India
ms pipe in Mumbai
Report incorrect details










































