
Ms Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| OD Range | 15-150 mm |
| Wall Thickness | 1-10 mm |
| Length | 6000 mm |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Construction,heavy engineering |
| Features | High durability, Leakage proof, Dimensional accuracy, Wide usage, Cost effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, STEEL TRADERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from STEEL TRADERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AADFS3305F1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AADFS3305F1ZH
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Akshay Aggarwal
Address
128, Loha Mandi, B.S. Road, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
ms pipe in Ghaziabad
Report incorrect details
































