
Ms Pipe - High Quality Mild Steel | Stiff, Lightweight, Versatile For Fluid Conveyance And Structural Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter | 25-100 mm |
| Wall Thickness | 2-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Length | 6 m |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Water supply, infrastructure projects, construction |
| Features | Durable, Versatile, Reliable, Strong, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kala Pipes and Fittings has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Kala Pipes and Fittings at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr. Pradeep
Address
GATE NO. 613, SHOP NO. 5, BHAIRVNATH NAGAR, CHIKHALI ROAD, KUDAL WADI, NEAR INDRAYNI VAJAN KATA, Pune, Maharashtra, 411062, India
ms pipe in Pune
Report incorrect details
































