
Ms Pipe - Mild Steel, Durable Design | High-grade Raw Material, Unmatched Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| OD Range | 25-150mm |
| Wall Thickness Range | 2-10mm |
| Length Range | 6000-12000mm |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Fluid conveyance, structural support, fencing |
| Features | Durable, Affordable, Reliable, Strong, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ankit Hardware has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Ankit Hardware at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jalpaiguri, West Bengal
Partner
Mr. Dilip Biswas
Address
Dhanhati Road, Hamiltonganj, Dist- Alipurduar, Jalpaiguri, West Bengal, 735214, India
ms pipe in Jalpaiguri
Report incorrect details






























