
Mobile Headphone - Superior Quality Material, Sleek Design | Advanced Sound Technology, Ergonomic Fit, Industry Standard Compliance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Dark Gray |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Sensitivity | 100dB |
| Impedance | 32Ω |
| Cable Length | 1.2m |
| Connector Type | 3.5mm |
| Usage | Mobile phone audio playback, general listening. |
| Features | Clear audio, Comfortable fit, Durable build, Stylish design, Portable device |
| Main Domestic Market | All India |
| Payment Terms | Cheque |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Delivery Time | 1 Week |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Virtual Click has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Virtual Click at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Pankaj Thakur
Address
Tower-8, Flat no:-1403, Underworld Garden-1, Sohna Road, Sec-47, Gurugram, Haryana, 122018, India
Report incorrect details





































