
Mobile Headphone - Premium Quality Design | Ergonomic Fit, Noise Isolation, High-definition Sound
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | 3.5mm |
| Cable Length | 1m |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Impedance | 32 ohms |
| Sensitivity | 105dB |
| Usage | Mobile phone audio playback |
| Material | Plastic, wire |
| Weight | 15g |
| Color | Black |
| Features | Portable audio, Wired sound, Earbud design, Multiple colors, Bass enhanced |
| Delivery Time | Within 15-20 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C) |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G TEC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from G TEC at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
15
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday










































