
Mobile Headphone - High-quality Materials, Premium Sound Experience | Ergonomic Design, Noise Isolation Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Type | On-ear |
| Connector | 3.5mm |
| Cable Length | 1.2m |
| Weight | 50g |
| Driver Size | 30mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Usage | Mobile phone audio playback, general audio listening |
| Features | Portable audio, Wired connection, Lightweight design, Easy usage, Affordable price |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C) |
| Main Export Market(s) | Middle East |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R S Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from R S Telecom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
Seller Details
Tiruchirappalli, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Siraj
Address
29/3, Tanjore Road, Opposite Gandhi Market, Tiruchirappalli, Tamil Nadu, 620008, India
headphones in Tiruchirappalli
Report incorrect details
































