
Mobile Generator - 1500x800x1000 Mm, 500-1000 Kg | Diesel, 4-stroke Engine, 5-10 Kw Power Output, 230v/400v Voltage, 70 Dba Sound Level
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Engine Type | Diesel |
| Power Output | 5kW |
| Fuel Tank | 25L |
| Dimensions | 120x80x100cm |
| Weight | 350kg |
| Materials | Steel, Aluminum |
| Wheel Type | 13 inch |
| Features | Portable Power, Reliable Backup, Efficient Operation, Easy Transport, Durable Design |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anupam Sales & Service has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Diesel Generator Sets from Anupam Sales & Service at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Sunil Joshi
Address
Ground Floor, Rukshmani Complex, Mahavir Colony, Rajmahal Road, Behind Nehru Bhavan, Vadodara, Gujarat, 390001, India
mobile generator in Vadodara
Report incorrect details


































