
Electric Power Generators
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power output | 100kW |
| Engine type | Diesel |
| Fuel tank capacity | 200L |
| Dimensions | 2m x 1m x 1.5m |
| Weight | 1500kg |
| Voltage | 415V |
| Material | Steel |
| Features | Reliable power, Fuel efficient, Durable design, Easy maintenance, Quiet operation, Versatile use, High performance, Long lifespan |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Anupam Sales & Service has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Generators from Anupam Sales & Service at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Sunil Joshi
Address
Ground Floor, Rukshmani Complex, Mahavir Colony, Rajmahal Road, Behind Nehru Bhavan, Vadodara, Gujarat, 390001, India
electric power generator in Vadodara
Report incorrect details



























