
Mobile Earphone - 10mm Speakers, 20-20khz Frequency Range, 115db Sensitivity, 1.2m Cable Length, 3.5mm Gold Jack | Tangle-free Design, Soft Silicone Cap For Comfortable Fit
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Speaker Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Sensitivity | 115dB |
| Impedance | 10 ohm |
| Cable Length | 1.2m |
| Jack | 3.5mm |
| Usage | Mobile phones, tablets, PCs, and AV devices |
| Color | Gold |
| Features | Lightweight design, Comfortable fit, Tangle-free cable, Wide compatibility, Superior sound |
Product Overview
Key Features
offered Earphone are created with use of industry grade components and advanced technology that makes it comfortable in use and compatibility with all phones, tablets, PCa s and AV devices. Furthermore, its design does not allow tangles or knots with a soft silicon cap for perfect fit and an overall great looking and serve the purpose kind of headset.
Specifications
Speaker: size10mm
Frequency range: 20-20Khz
Sensitivity: 115dB +/-3
Impedance: 10 ohm
Cable Length: 1.2m
Jack: 3.5mm golden
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, wason electronic technology co.,ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from wason electronic technology co.,ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dongguan, Guangdong
Name
Wason Electronic
Address
#23 building,fulong, Shipai,Dongguan,Guangdong,china Dongguan, Guangdong, 523349, China
Report incorrect details




























