
Mobile Earphone
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Earbuds |
| Color | White |
| Connector | 3.5mm |
| Driver Size | 8mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Sensitivity | 100dB |
| Impedance | 32Ω |
| Cable Length | 1.2m |
| Weight | 5g |
| Usage | Mobile phone calls and audio playback |
| Features | Easy fitting, Voice clarity, Noise shielding, Supreme quality |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunskie Technology Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Mobile Phones, Accessories & Parts from Sunskie Technology Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
450
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
India Representative
Mr. Ravi Verma
Address
Room No. 751, 7th Floor, Hubei Road, Luohu, Shenzhen, Guangdong, 581000, China
earphone in Shenzhen
Report incorrect details


























