
Mobile Connectors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | USB-A to Lightning |
| Material | Plastic, Metal |
| Color | White |
| Dimensions | 30x30x20 mm |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Current | 2A |
| Compliance | CE, RoHS |
| Usage | Charging mobile devices, such as iPhones and iPads. |
| Features | Fast charging, Durable design, Compact size, Easy use, Reliable connection |
Company Details
Gurusoft Technology, Established in 2004 at New Delhi in Delhi, is a leading Distributor,Supplier of Mobile Phones, Accessories & Parts in India. Gurusoft Technology is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Mobile Connectors, Gurusoft Technology has made a reputed name for itself in the market with high-quality 9700 Multimedia Mobile Phones, Apple Iphones 3g, Apple Iphones 3gs, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Gurusoft Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Gurusoft Technology at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Gurusoft Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Gurusoft Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Daljeet Singh
Address
Office No. 16, GF, DSIDC Complex, Mata Sundri Road, Near Lalit Hotel, New Delhi, Delhi, 110002, India
Report incorrect details
































