
Mobile Battery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Color | Black |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Capacity | 1000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 40x30x10 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Powering mobile devices, such as smartphones and tablets |
| Certifications | CE, RoHS |
| Features | Power source, Long life, Reliable power, Portable power |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gurusoft Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Gurusoft Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Daljeet Singh
Address
Office No. 16, GF, DSIDC Complex, Mata Sundri Road, Near Lalit Hotel, New Delhi, Delhi, 110002, India
Report incorrect details
































