
Mobile Charger Pcb - Compact Design, Durable Quality Assurance | Cost-effective Solution For Mobile Chargers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 50x35 mm |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Material | FR4 PCB |
| Connector | USB-A |
| Usage | Mobile phone charging |
| Features | Compact design, Perfect fixture, High quality, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Product Features:-
Compact design
Perfect fixture
Quality high
Cost effective rates
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shri Balaji Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Shri Balaji Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Amit Verma
Address
RZ 72/9, Gali No. 3, Mohan Nagar, Pankha Road, Sagarpur, New Delhi, Delhi, 110046, India
Report incorrect details







































