
Mobile Charger Pcb By Rohan Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 50x30mm |
| Material | FR4 |
| Transistors | Single/Double |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Current | 1A |
| Usage | Mobile phone charging |
| PCB Color | Brown |
| Features | Compact design, Reliable power, Cost-effective, Easy integration, High quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rohan Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Rohan Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2003
GST NO
07ABBPS9726P1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABBPS9726P1ZU
Delhi, Delhi
proprietor
Mr. K. L. Sachdeva
Address
plot no-C-2/20, Budh Vihar, phase-1, near kapil dairy, Delhi, Delhi, 110086, India
Report incorrect details























