
Mobile Charger By Manyaksh Telecom
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Phone Charger |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro USB |
| Usage | Charges mobile phones efficiently and safely. |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 50x40x25mm |
| Features | Compact size, Portable, Durable, User-friendly, Damage-resistant, Fast charging |
Product Overview
Key Features
Features:
Durable
User-friendly
Damage-resistant
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Manyaksh Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Manyaksh Telecom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Ravi Patodia
Address
54/4d, 3rd floor, hazra road, Kolkata, West Bengal, 700019, India
mobile phone charger in Kolkata
Report incorrect details
































