
Mobile Charger - High-quality, Fast Charging Compatibility, Durable Design, Universal Connectivity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wall Charger |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Current | 2.4A |
| Output Power | 18W |
| Dimensions | 5x5x3 cm |
| Usage | Charging mobile devices such as smartphones and tablets. |
| Features | Fast charging, Compact design, Reliable power, Durable build, Efficient charging |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SANKET MOBILE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SANKET MOBILE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Marketing Head
Mr Sanket Chhabra
Address
Shop-5/40, W.E.A Ground Floor, Saraswati Marg, Hotel Durga Deluxe, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details





































