
Mobile Charger - Durable Design, Compact Size, Extended Durability | Accurate Dimensions, Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Charger |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Current | 1A-2A |
| Output Voltage | 5V |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | USB-A |
| Usage | Charges mobile phones and other USB devices |
| Weight | 50g |
| Color | Black |
| Features | Fast charging, Portable device, Durable build, Reliable power |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash Against Delivery (CAD) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Guruji Trading Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Guruji Trading Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jatin Chugh
Address
Plot No.- A-9, Savan Park, Near Vishwa Vidyalaya, Phase-3, Ashok Vihar, Delhi, Delhi, 110052, India
mobile phone charger in Delhi
Report incorrect details





































