
Mixer Grinder - 750 Watts Power, 230v Ac 50hz Voltage | High Performance, Long-lasting Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| Motor Power | 750W |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Jars | 3 |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Grinding spices, chutneys, and batters for cooking |
| Features | High performance, Long life, Multifunctional, Durable, Efficient, Easy use |
Product Overview
Key Features
About Product:-
voltage:230v.AC.50HZ
motor voltage: 750watts
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MINIT ENGINEERS (I) P. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mixer Grinder in bulk from MINIT ENGINEERS (I) P. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AACCM0138N1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AACCM0138N1ZL
Erode, Tamil Nadu
manager
Mr. P. Ramalingam
Address
138/5, Nasiyanur Road, Semampalayam, Villarasampatty, Erode, Tamil Nadu, 638004, India
Report incorrect details




































