


Low Energy Consumption Milk Processing Plant
Price: 1416000.00 INR / Set
(1200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1416000.00 INR / Set
Weight :
650.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Milk Processing Plant |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Dairy Milk Plant Machinery |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Feature | Good Quality, Low Energy Consumption |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1-15 Per Week |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, North America, Eastern Europe, Central America, Western Europe, Middle East, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Set/Sets |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| MRP | 1416000.00 INR |
| Max Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | VED ENGINEERING |
| Price | 1200000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Pkg Box Length | 45.00 cm |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Weight | 650.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| Pkg Box Height | 68.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAAFV3640H1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAAFV3640H1Z7
Noida, Uttar Pradesh
Marketing Head
Mr Sagar Chadha
Members since
13 Years
Address
B-38, Sector-60, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
milk processing plant in Noida
Report incorrect details




































