
Milk Pouch Packing Machine - Stainless Steel, 1050 Mm X 800 Mm X 1800 Mm | Automatic Operation, Low Noise, 1000-3000 Pouches/hour, Accurate Filling
Price: 350000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
250000.00 INR / Unit
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Application | Milk, Flavoured Milk, Liquid Dairy Products |
| Features | Accurate Filling, Fully Automatic, User-Friendly Interface |
| Usage | Industrial Milk Packaging |
| Power Supply | Single Phase |
| Noise Level | Low |
| Filling Range | 200 ml to 1000 ml |
| Color | Silver |
| Type | Other, Milk Pouch Packing Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Feature | Other |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Other, Filling Machine |
| Capacity | 1000-3000 Pouches per Hour |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Power | 2 kW |
| Voltage | 220 V / 50 Hz |
| Weight (kg) | 350 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1050 mm x 800 mm x 1800 mm |
| Sealing Type | Heat Sealing |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | khwaja packing machine |
| Color | Silver |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Type | actual |
| Stock Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| MRP | 250000.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAECK2165P1Z7
Certification
ISO 9002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAECK2165P1Z7
Faridabad, Haryana
Director
Mr. Abul Hasem
Members since
3 Years
Address
PLOT NO. 76, SEC-24, Faridabad, Haryana, 121005, India
Report incorrect details
































