
Automatic Milk Pouch Packing Machine By Uv Fill Pack Engineers
Price: 236000.00 INR / Unit
(200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
290000.00 INR / Unit
Weight :
320.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Multi-Function Packaging Machines |
| Material | Steel |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Cleaner |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 230 Volt (v) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Asia, Central America, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Brand Name | UV FILL PACK ENGINEERS |
| Pkg Box Length | 36.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 55.00 cm |
| Returnable | No |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 290000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 320.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 125.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AJDPP1230H2ZN
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AJDPP1230H2ZN
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Pravin Patel
Address
Plot No.122, Grand Vishala Estate, S.p Ring Road, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
milk pouch packing machine in Ahmedabad
Report incorrect details










































