
Automatic Milk Pouch Filling Machine - Gtl-200-mffs Volumetric Pump Filler, 100 Ml - 1000 Ml Capacity For Milk, Lassi, And Flavored Milk
Price: 450000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1000 x 700 x 1500 mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Production capacity | 10-20 pouches/min |
| Packaging range | 100 ml - 1000 ml |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy to use, Durable, Efficient, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Model no. GTL-200-MFFS (milk and liquid milk product) volumetric pump filler
Application: milk, lassi, butter milk, flavored milk etc.
Packaging range: 100 ml a 1000 ml
Customers can grab these from us at industry leading price.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUPER ENGINEERING WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Liquid Filling Machines in bulk from SUPER ENGINEERING WORKS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AVCPA6001E1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AVCPA6001E1ZB
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Ahsan Ali
Address
B 36, Sector-10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
milk pouch packing machine in Noida
Report incorrect details






































