
Milk Pouch Packaging Machine, Capacity: 3000 Pouch/hour
Price: 245000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Power | 3 kW |
| Production Speed | 1000 pouches/hr |
| Weight | 250 kg |
| Usage | Milk pouch packaging, liquid filling |
| Voltage | 220V |
| Features | Automatic filling, Pouch sealing, Efficient process, High speed, Easy operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KHUSHI PACKAGING MACHINES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from KHUSHI PACKAGING MACHINES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
GST NO
08BXGPS7223H1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08BXGPS7223H1Z6
Jaipur, Rajasthan
Name
Chandan Singh
Address
301- B, Jagdamba Nagar, Main Dhawas Road, Heerapura, Ajmer Road Jaipur - 302024, Rajasthan, India Jaipur, Rajasthan, 302024, India
milk pouch packing machine in Jaipur
Report incorrect details


























