
Lenze Evs9323-csv003
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Remote Control | Yes |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Screen Size | Integrated display |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Sensor Type | Incremental Encoder/Resolver supported |
| Automation Grade | Automatic |
| Weight | Approx. 5 kg |
| Speed Range | 0 to 3000 rpm |
| Load Capacity | Up to 3 kW |
| Phase | Three Phase |
| Application | Industrial Motor Control, Conveyor Systems |
| IP Rating | IP20 |
| Cable Length | User defined |
| Processor Type | Microprocessor-Controlled |
| Connectivity Type | Fieldbus (CANopen, Profibus, EtherCAT) |
| Drive Type | AC Servo Drive |
| Features | Integrated Brake Chopper, Built-in EMC filter, Parameterizable Control |
| Control Type | Vector Control / VFC eco |
| Material | Industrial Grade Components |
| Power | 3 kW |
| Temperature | 0AdegC to +40AdegC (operation) |
| Voltage | 3 x 400V AC (+10%/-15%) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, Eastern Europe, Middle East, South America, Asia, Central America, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE EVS9323-CSV003 |
| Currency | INR |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | LENZE EVS9323-CSV003 |
| Stock Quantity | 35 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BUSPP5705J1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BUSPP5705J1Z5
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Imtiyazbhai Iqbalbhai Pariyani
Members since
6 Years
Address
Vadava Talavdi, Rathod Nivas, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details


































