
Lenze E82ev402_4c
Price: 18200.00 INR
(18200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Light Grey |
| Mounting Type | Wall Mount or Panel Mount |
| Surface Finish | Rugged, Anti-corrosive |
| Shape | Rectangular |
| Feature | Integrated EMC Filter, Easy Installation |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Humidity % | a%0$? 90% (non-condensing) |
| IP Rating | IP20 |
| Insulation Material | Polycarbonate, Insulating composite |
| Operating Temperature | -10AdegC to +55AdegC |
| Overheating Protection | YES |
| Efficiency | >=96% |
| Power Factor | >=0.95 |
| Product Type | Frequency Inverter Drive |
| Application | Industrial Automation, Motor Control |
| Protection Level | Other, Overload, Overvoltage, Overcurrent |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 400V AC |
| Output Type | 3 Phase AC |
| Dimension (L*W*H) | 210 x 100 x 185 mm |
| Weight | 2.2 kg |
| Size | Standard |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 400V AC, 3 Phase |
| Connection Type | Terminal |
| Material | Plastic, Metal |
| Supply Ability | As per Customer Requirement Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | LENZE |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 55 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 18200.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Color | Light Grey |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details



































