



Worklight Led - Charging Voltage: 48 Watt (W)
Price: 4130.00 INR / Piece
(3500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
4130.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color Temperature | 5000K to 6500K Kelvin (K) |
| Features | Durable |
| Color | Multiple |
| Product Type | LED |
| Power Rating | 12 to 24 VDC |
| Function | Flood/Spot |
| Input Voltage | 12 to 24 Volt (V) |
| Light Source | Electric |
| Voltage | 12 to 24 Volt (v) |
| Base Type | bolt-on mounting bracket |
| Rated Voltage | 48 Watt (W) |
| Usage & Applications | Mining, Forklift Vehicle |
| Charging Voltage | 48 Watt (w) |
| Dimension (L*W*H) | 10*15*10 Centimeter (cm) |
| Operating Temperature | -40 C to +85 C Celsius (oC) |
| Cable Type | two-conductor insulated wire |
| Weight | 1 Kilograms (kg) |
| Display Type | COB (Chip-on-Board) |
| Phase | single-phase device |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Die Cast Aluminium |
| Rated Current | 12 to 24 Volt (v) |
| Frequency | 50 or 60 Hertz (HZ) |
| Conductor | Flood/Spot |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 13.00 cm |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Returnable | No |
| Color Temperature | 5000K to 6500K Kelvin (K) |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Price | 3500.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | actual |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Safety Work Light Led 48 Watt |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Color | Multiple |
| MRP | 4130.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
oyaleo Futuristics is an organization without boundaries - growing,and challenging. From the vehicles running in Mining sites, Manufacturing units, Warehouses, construction sites to machines operating in ports, we strive to deliver unparalleled quality through our customized value added, Safer and innovative solutions.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABEFR3263R1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABEFR3263R1ZJ
Navi Mumbai, Maharashtra
Sales Manger
Mr. Ajay Shelar
Members since
2 Years
Address
Office No.6, Chauneshwar CHS, 79, Seawoods East, Navi Mumbai, Maharashtra, 400706, India
led lights in Navi Mumbai
Report incorrect details


































