
Semi-automatic Led Warning Light Bar
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
03
Brand Name :
Mjr
In Stock
Product Specifications
| Capacity | Multiple LED modules |
| Application Areas | Police vehicles, ambulance, firefighting, service vehicles |
| Equipment Type | Warning Light |
| IP Rating | IP65 |
| Product Type | LED Warning Light Bar |
| Type | Industrial product |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Weight (kg) | Approx. 2 kg |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 1200 x 120 x 50 mm |
| Feature | Other, High visibility, energy efficient, long lifespan |
| Size | Standard 1200 mm |
| Power Source | 12V/24V DC |
| Surface Finishing | Glossy |
| Voltage | 12V/24V |
| Mounting Type | Roof/Surface mount |
| Features | Waterproof, shockproof, corrosion resistant |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1995
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27ACWPK6784F1ZU
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACWPK6784F1ZU
Navi Mumbai, Maharashtra
Propreitor
Mr K J John
Members since
25 Years
Address
Office No. 320/321, Commodity Exchange, Sector-19, Vashi, Navi Mumbai, Maharashtra, 400703, India
led light bar in Navi Mumbai
Report incorrect details


































