
Led Warning Mini Light Bar - Pc Dome & Aluminum Alloy, 420*207*149mm, Red/blue/amber/white/green, Dc12v/dc24v, Ip65/ip66 Waterproof, Magnetic Install, Bright 1w Leds, Multiple Flash Patterns
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Voltage | DC12V/DC24V |
| Light Source | 1W LEDs |
| Dimensions | 420*207*149mm |
| Material | PC, Aluminum |
| Waterproof | IP65/IP66 |
| Installation | Magnetic |
| Certification | CE ROHS |
| Features | Bright LEDs, Multiple Flash, Easy Install, Durable Design, Waterproof, Compact Size, High Visibility |
| FOB Port | Ninbo |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 2000pcs/per week |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Standard export carton box(carton board thickness 0.5cm), built-in Packaging foam, using packing bag pack products and external packing belt. |
| Main Export Market(s) | Africa, Western Europe, Central America, Eastern Europe, Australia, Middle East, South America, Asia, North America |
| Certifications | CE |
Product Overview
Key Features
Features:
Light weight
Perfect finish
Superior quality
Type:LED Beacon Mini lightbar
Brand Name:HONSON
Model Number:HSM220
Voltage:DC12V/DC24V
Light source:1W High-Brightness LEDS
LED/Lens color:Red/Blue/Amber/White/Green
Flash pattern:Multiple--according to customer requirements
Waterproof:IP65/full lightbar and IP66 Beacons
Certification:CE ROHS
Dimension:420*207*149mm
Materials:PC dome, Aluminum alloy base
Installation:Magnetic installation
OEM/ODM:Welcome
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Wenzhou Honson Security Equipment Co., LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Emergency & Safety Lights in bulk from Wenzhou Honson Security Equipment Co., LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Wenzhou, Zhejiang
Name
Mrs. Beatrice Wu
Address
NO. 35#, LongXia road, Ouhai District, Wenzhou, Zhejiang, 325000, China
led warning light in Wenzhou
Report incorrect details



































