
Led Warning Light Bar - Aluminum Alloy, 121x32x13cm, Silvery/black/white | Waterproof Ip65, Multi-function Controller, Customizable Flash Patterns
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum alloy |
| Lens | PC |
| Voltage | DC12V/24V |
| LEDs | 1W |
| Size | 121x32x13cm |
| Length | Variable |
| Certification | CE ROHS |
| Features | Bright lights, Multiple flash, Easy install, Durable design, Wide visibility, IP65 waterproof, Various colors, Customizable, Multiple voltage |
| FOB Port | Ninbo |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 2000pcs/per week |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Type:LED Flashing Vehicle lightbarBrand Name:HONSONModel Number:HS6140Voltage:DC12V/DC24V/ DC12-24VLight source:1W LEDSLED/Lens color:Red/Blue/Amber/White/GreenBody colors:Silvery/Black/WhiteMaterials:Aluminum alloy body/PC LensSwitch:Multi function controller/Wire trigger controls flashFlash pattern:Multiple or CustomizedWaterproof:IP65 Lightbar/IP68(Module)Working Temperature:-45 to +55 degreeCertification:CE ROHSSize(L/W/H):121CM*32CM*13(Thickness:5cm)CMLength:45CM/60CM/90CM/120CM/150CM/180CM/200CM/220CMInstallation:Bracket with Hook |
| Main Export Market(s) | Africa, Western Europe, Central America, Eastern Europe, Australia, Middle East, South America, Asia, North America |
| Certifications | CE ROHS |
Product Overview
Key Features
Type:LED Flashing Vehicle lightbar
Brand Name:HONSON
Model Number:HS6140
Voltage:DC12V/DC24V/ DC12-24V
Light source:1W LEDS
LED/Lens color:Red/Blue/Amber/White/Green
Body colors:Silvery/Black/White
Materials:Aluminum alloy body/PC Lens
Switch:Multi function controller/Wire trigger controls flash
Flash pattern:Multiple or Customized
Waterproof:IP65 Lightbar/IP68(Module)
Working Temperature:-45 to +55 degree
Certification:CE ROHS
Size(L/W/H):121CM*32CM*13(Thickness:5cm)CM
Length:45CM/60CM/90CM/120CM/150CM/180CM/200CM/220CM
Installation:Bracket with Hook
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Wenzhou Honson Security Equipment Co., LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Emergency & Safety Lights in bulk from Wenzhou Honson Security Equipment Co., LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Wenzhou, Zhejiang
Name
Mrs. Beatrice Wu
Address
NO. 35#, LongXia road, Ouhai District, Wenzhou, Zhejiang, 325000, China
led warning light in Wenzhou
Report incorrect details

































