
Led Wall Washer Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Red |
| Material | Aluminum |
| Application | Wall Lighting |
| Light color | RGB |
| Input voltage | AC85-265V |
| Size | 1000mm |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, RGB color, Waterproof, DMX control |
Product Overview
Key Features
a cInput Voltage:dc24v/ac85-265v
a cpower: 12w,18w,24w,26w
a cLED standard;high power 1w/led
a cLED quantity:4,6,8,12(RGB)
a cProduct size:1000mm
a cControl system:dmX512 or auto control
a cBeam angle:30A ,45A
a cWaterproof:Lp68
a cColour:rgb color/single colour
Clients can avail this LED Wall Washer Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ranjan Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Ranjan Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Motihari, Bihar
Proprietor
Mr Zubair
Address
state highway 54. Motihari, Bihar, 845401, India
led wall washer light in Motihari
Report incorrect details








































