
Led Tv Screen Panel With Affordable Display Price
Price: 3500.00 INR
(3500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Pixel Pitch | 6mm,8mm,10mm |
| Dimensions | 960x960mm |
| Weight | 26kg |
| Brightness | 6000cd/m2 |
| Gray Scale | 13bit |
| Operating Temperature | -40 to 60°C |
| Lifespan | 100000 hours |
| Features | High resolution, Wide viewing, Long lifespan, High brightness, Easy control, Durable panels, Versatile display |
| Screen Dimension | 960 X 960 |
| Display Function | Video |
| Application | TV |
| Usage | Display |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As Per Order Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Packaging Details | Standard Packaging Box |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 3500.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | BS Enterprise |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Display Function: Video, Animation, Graphics
Shape: Rectangle
Automation Grade: Automatic
Pixel Pitch: 6 Mm, 8 Mm, 10 Mm
Pixel(mm): 10mm
Tube Chip Color:
Operating Temperature: -40 To 60 Degree
Viewing Angle: 160 Degree
Control System: Novastar/Linsn/Huidu
Gray Scale: 13 Bit
Weight: 26 Kg
Lifespan: 100000 Hours
Brightness: 6000 Cd/m2
Width: 960
Cabinet Resolution: Dot 9216
Length: 960
Pixels: 6mm, 8mm, 10mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BS Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Displays in bulk from BS Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
2
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BBRPG0116L1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BBRPG0116L1ZR
Surat, Gujarat
Founder
Mr Milan Padsala
Address
G-15, BBC Complex, Near Savaliya Circle, Yogi Chowk, Varachha, Surat, Gujarat, 395010, India
led display panels in Surat
Report incorrect details

























