
Led Tv - High-resolution Display In Various Sizes | Sleek Design, Easy Installation, Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display Type | LED |
| Screen Size | 32-55 inches |
| Resolution | 1080p/4K |
| Response Time | 5ms-8ms |
| Brightness | 300-500 cd/m² |
| Power Consumption | 50-150W |
| Usage | Home entertainment, office presentations, digital signage |
| Connectivity | HDMI, USB |
| Weight | 10-25kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | High resolution, Sleek design, Easy install, Low maintenance |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Sleek design
Easy to install
Low maintenance needs
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Digital Marketing Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Television in bulk from Digital Marketing Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Srinu
Address
Office no:-53, Borabanda, Near Cyber City Hospital, Hyderabad, Telangana, 500018, India
Report incorrect details





















