
Led Track Light - Aluminum, 10x5x5 Cm, 6000k Color Temperature, 30-degree Beam Angle | Adjustable Angle, High Brightness, Energy Efficient, Easy Installation, Modern Aesthetic
Price: 952.00 INR
(850.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
4
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, LED |
| Dimensions | 10x5x5 cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6000K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Beam Angle | 30 degrees |
| Features | High brightness, Compact design, Energy efficient, Easy installation, Durable material, Adjustable angle, Modern aesthetic |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 3 Days |
| Price | 850.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 4 |
| Stock Quantity | 100 |
| Moq | 4 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 4 , , Piece/Pieces |
| GSTIN | 12% |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Brand Name | RENEWABLE ENERGY INDUSTRIES |
| Minimum Ordered Packs | 4 |
| Minimum Order Quantity | 4 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RENEWABLE ENERGY INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get LED Products from RENEWABLE ENERGY INDUSTRIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AYEPG4723C1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AYEPG4723C1ZS
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Shankar Gope
Address
F-80, Rajender Nagar Industrial Area, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201005, India
led track light in Ghaziabad
Report incorrect details





























