
Led Track Light - Aluminium Construction, 30w Power, Cool White Color | Energy Efficient, Easy Installation, Long Lasting
Price: 761.60 INR / Piece
(680.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
4
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x5x15 cm |
| Wattage | 10W |
| LED Type | COB |
| Color Temperature | 6000K |
| Voltage | 220V |
| Lifespan | 50000 hrs |
| Features | Easy Installation, Long Lasting, Energy efficient, Bright Light, Adjustable Angle, Modern Design, Durable Material |
| Shape | Round |
| Color | Cool White |
| Product Type | LED Track Light |
| Power Factor | 0.9 |
| Input Voltage | 230V AC Volt (V) |
| Lamp Power | 30W Watt (W) |
| Application | Outdoor |
| Payment Terms | Paypal, Cash on Delivery (COD), Cheque, Others |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | IN BOX |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Product Unit | 4 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Color | Cool White |
| Mop | 4 |
| GSTIN | 12% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | NESA |
| Stock Quantity | 100 |
| Price Type | fixed |
| Price | 680.00 INR (Approx.) |
| Moq | 4 |
| Minimum Ordered Packs | 4 |
| Minimum Order Quantity | 4 |
Product Overview
Key Features
Long Lasting
Energy efficient
Made in India Product
Condition : New
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shivashirvad Lighting Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Shivashirvad Lighting Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09DMYPS2295L1ZR
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09DMYPS2295L1ZR
Banda, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Shivasheeravad Singh
Address
Rudra Nagar, Banda, Uttar Pradesh, 210001, India
Report incorrect details

































