
Led Strip Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Length | 1200mm |
| Power | 1W-18W |
| Voltage | 12V DC |
| Input Voltage | 100-260V AC |
| Housing Material | Aluminum |
| Cover Material | Acrylic |
| Mounting Bracket | Steel |
| Color | Silver |
| Usage | Interior illumination, accent lighting, decorative purposes |
| Features | Low power, Long life, Easy install, RGB color, Compact size, Durable housing, Adjustable mount |
Company Details
Aasra Martech Pvt. Ltd., Established in 2008 at New Delhi in Delhi, is a leading Manufacturer,Supplier,Trading Company of Process Control Equipment & Instruments in India. Aasra Martech Pvt. Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading LED Strip Light, Aasra Martech Pvt. Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Colour Mixing Controller, Electronic Cool Lights, Fluorescent Tube Dimming Controller, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Aasra Martech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Process Control Equipment & Instruments in bulk from Aasra Martech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Aasra Martech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Process Control Equipment & Instruments in bulk from Aasra Martech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAHCA3702H1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAHCA3702H1Z0
Rating
New Delhi, Delhi
Managing Director
Mr. Sandeep Mittal
Address
Office No - D-90, Gate No. - 4, Ignou Road, Freedom Fighter Enclave, Neb Sarai, New Delhi, Delhi, 110068, India
Report incorrect details





























