
Led Strip Light - High Performance, Reliable And Durable | Available In Various Colors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED strip |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Application | Interior lighting |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Durable, Versatile, Customizable, High brightness, Low heat output |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PANOVA ELECTRICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from PANOVA ELECTRICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1993
GST NO
07AAQFP4739D1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAQFP4739D1ZZ
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Vijay Khurana
Address
70/40A, IIIRD FLOOR, RAMA ROAD, INDUSTRIAL AREA, NAJAFGARAH ROAD, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details




































