
Led Strip Adapter - Premium Quality Material | High Performance For Efficient Led Lighting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 240 V |
| Output Voltage | 12 V |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60x40x25 mm |
| Weight | 50g |
| Usage | Powers LED light strips. Converts 240V AC to 12V DC. |
| Protection | Over-current |
| Standards | BIS |
| Features | Voltage conversion, LED power, Strip lighting, Reliable power, Easy installation |
| Product Type | LED Strip Adapter |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Superlac Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Superlac Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AAFPA8138C1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFPA8138C1Z5
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. V. K. Arora
Address
OFFICE NO. 349-A, OLD LAJPAT RAI MARKET, Delhi, Delhi, 110006, India
led adapters in Delhi
Report incorrect details
































