
Led Strip - Flexible Lighting Solution | Super Bright Taiwan Led Chips, Ideal For Showrooms And Commercial Signage
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | Blue |
| Material | PVC |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Flexible, Durable, Energy efficient, Easy installation, Long lifespan, High brightness, Customizable, Dimmable, Waterproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vision Edge has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Vision Edge at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Business Head
Mr. Amit Ahuja
Address
70/B-19, 3rd Floor, Rama Road Industrial Area, Near Kirti Nagar Metro Station New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details





































