
Led Power Supply By Huatuo Power Technology Co.
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1pce
In Stock
Product Specifications
| Rated Power | 100w |
| Output Type | Other |
| Current Range | 0~8.34A Ampere (A) |
| Application | indoor |
| Product Type | HTP |
| Output Power | 200W Watt (w) |
| Output Frequency | 47~63HZ Hertz (HZ) |
| Input Voltage | 100~264V Volt (V) |
| Efficiency | a%0Y=85% |
| Material | Aluminum |
| Weight | 0.32 Kilograms (kg) |
| FOB Port | shenzhen |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | according the model |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE ROHS |
Product Overview
Key Features
we have strong research and development group.
All the spare parts we have very strict screening suppliers,And we have major staff for check the quality .
Aging test i Each piece doing more than 2 hours aging test, All the power supply have 4 times inspectioni
Provide two years free warranty ,life long service.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Huatuo Power Technology Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Power Supplies in bulk from Huatuo Power Technology Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Chauncy Yang
Address
9th Floor, B Block, Guangchengditan Industrial Park No.20, Hedi Road, ShangCun, GuangMing, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
led power supply in Shenzhen
Report incorrect details




































