Led Pixel Light - Plastic, 3-10 Inch Rectangular Shape , Multi Color, Low Power Consumption With High Performance And Long Life Durability
Price: 195.00 INR / Piece
(195.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| LED type | SMD5050 |
| Color | Blue |
| Quantity | 50 |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 5mm x 5mm |
| Material | Plastic |
| Wire length | 1m |
| Features | Bright illumination, Energy efficient, Long lifespan, Versatile use, Easy installation, High brightness, Durable, Affordable |
| Shape | Rectangle |
| Product Type | LED Pixel Light |
| Application | For Home And Shop Use |
| Size | 3-10 Inch |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | Multi Color |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Brand Name | G & D LIGHTING SOLUTIONS |
| Price | 195.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
2
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Garv Thareja
Address
Shop No. 582, Old Lajpat Rai Market, Chandni Chowk, Old Delhi, Delhi, Delhi, 110006, India
led pixel light in Delhi
Report incorrect details



















