
Led Par64 Light
Price: 1500 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Voltage | AC110-250V, 50-60HZ |
| Power supply | 250W |
| Light source | 24pcsx10w RGBW/RGBA 4in1 |
| Control mode | DMX512, master/slave, auto, sound active |
| Display | LED digital display |
| IP rated | IP65 |
| Dimmer | Variable electronic dimmer(0-100%) |
| Beam Angle | 25° |
| Strobe flash | 1-20/s |
| Color | RGBW |
| Housing | Die-casting aluminum |
| Packed size | 43X40x35.5cm |
| N.W. | 9.5kg |
| G.W. | 10.0kg |
| Features | High brightness, Long lifespan, Stable control, High quality, Silent cooling, Outdoor/indoor, Color mixing |
Product Overview
Key Features
Feature:
1) With Epistar Chip LED ensuring high brightness and long life span
2) Mature and stable current PCB control system
3) High quality switching power supply
4) Efficiency and silent cooling system
5) For both outdoor and indoor application
6) Best mixing system with basic color RGB or RGBW
Technical parameter
Voltage : AC110-250V ,50 -60HZ
Power supply : 250W
Light source : 24pcsx10w RGBW/RGBA 4in1
Control mode : DMX512,master/slave,auto,sound active
Display : LED digital display
IP rated : IP65
Dimmer : Variable electronic dimmer(0-100%)
Beam Angle : 25A
Strobe flash : 1-20/s
Color : RGBW color can be mixed to more than 16.7million color
Housing : Die-casting aluminum (black or white)
Packed size : 43X40x35.5cm
N.W. : 9.5kg
G.W. : 10.0kg
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, china pro stage lighting manufacturer has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from china pro stage lighting manufacturer at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Mr. Kym
Address
baiyun, Guangzhou, Guangdong, 514000, China
led par light in Guangzhou
Report incorrect details







































