
Led Par Lights - Aluminum Body, Ip50 Rated | 50000 Hours Lifespan, Ac100v-240v & Dc12v Voltage, Available In Red, Yellow, Green, White, Blue
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Voltage | AC100V-240V DC12V |
| Lifespan | 50000hrs |
| Work Frequency | 50-60HZ |
| Protection Degree | IP50 |
| Color | White |
| Current | 350mA |
| Net weight | 268g |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Durable, Easy install |
Product Overview
Key Features
Material: Aluminum
Voltage: AC100V-240V DC12V
Lifespan: 50000hrs
Work Frequency: 50-60HZ
Protection Degree: IP50
Colour:
Red\Yellow\Green\White\Blue
Current:350mA
Net weight:268g
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Top Reach Holding Limting has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Top Reach Holding Limting at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Anna Wang
Address
Baoan Dristrict Shenzhen Guangdong Privince Shenzhen, Guangdong, 518131, China
led par light in Shenzhen
Report incorrect details
































