
Led Par Light - Mild Steel & Aluminium, High Quality Electric Power Source, Black Led Lighting
Price: 0.00 INR / Piece
(0.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
0.00 INR / Piece
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage & Applications | Stage lighting, architectural accent, display and showroom, spotlighting, indoor/outdoor events |
| Features | Energy efficient, long life, low heat emission, high CRI |
| Thickness | 3 mm (housing) |
| Mounting Type | Bracket or base mount |
| Surface Finish | Powder coated or Anodized finish |
| Weight | 380g |
| Pole Type | PAR (Parabolic Aluminized Reflector) |
| Product Type | LED PAR Light |
| Rated Power | 30W |
| Length | 120 mm |
| Voltage | 220-240V AC |
| Input Voltage | AC 85-265V |
| Working Temperature | -20C to 50C |
| Rated Current | 0.14A |
| Socket | E27 / GU10 options |
| Height | 130 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | NEO Stage Craft |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price | 0.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| MRP | 0.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ATKPK3513H1ZS
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ATKPK3513H1ZS
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vipin Kumar
Members since
4 Years
Address
R Z 3145, Gali No. 35 Tughlakabad Extn., New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details































