
High Power Rgb Led Par Light With Dmx Control And Ip65 Rating
Price: 1993.60 INR / Piece
(1780.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 4W |
| Voltage | 220V |
| Light color | RGB |
| Beam angle | 30° |
| Lifespan | 50 |
| Material | Aluminum |
| Ip rating | IP65 |
| Control | DMX |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 180x180x250mm |
| Color | RGB |
| Application | Decoration |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 1780.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 12% |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | RGB |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Big Dipper |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DELED LIGHTING INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from DELED LIGHTING INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
2022
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08DNPPK6509B1ZW
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Certification
ISO 9001:2015, CE, ROHS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08DNPPK6509B1ZW
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Abhishek Khandelwal
Members since
4 Years
Address
B-15A, Block-B, Narayan Vihar, Gram Asarpura, Tehsil Sanganer, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
led par light in Jaipur
Report incorrect details

































