
Led Panel Lights - Aluminum, 600mm X 600mm, 40w, 220v, 4000k - Energy Efficient, Highly Durable, Easy To Install And Maintain
Price: 280.00 INR
(250.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 600x600mm |
| Wattage | 36W |
| Lumens | 3200lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | 50000hrs |
| Input Voltage | 220V |
| Features | Energy efficient, Easy install, Long lasting, Bright light, Modern design, Durable, Low maintenance |
| Supply Ability | 10Tons Per Day |
| Delivery Time | 1-2 Week |
| Unit Type | Ton/Tons |
| Mop | 10 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 12% |
| Price | 250.00 INR (Approx.) |
| Moq | 10 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 150 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Product Unit | 10 Ton/Tons |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
9
Establishment
1997
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33ALKPV1028N1ZR
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
ISO 9001 - 2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ALKPV1028N1ZR
Namakkal, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr B. Vijay Kumar
Address
151A/2, Kollapatti, Animoor (post), Tiruchengode, Namakkal, Tamil Nadu, 637214, India
led panel light in Namakkal
Report incorrect details










































