
Led Highbays - Premium Quality Components, Versatile Designs And Sizes | Energy Efficient Lighting Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Silver |
| Wattage | 50-200W |
| Luminous Flux | 10000-50000lm |
| CCT | 3000-6500K |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Aluminum |
| Usage | Industrial and commercial high-bay lighting applications, warehouses, factories, and large retail spaces. |
| Features | High lumen output, Energy efficient, Long lifespan, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IGLOW BUILDING SOLUTIONS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from IGLOW BUILDING SOLUTIONS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AACCI6221N1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACCI6221N1ZE
Vasai, Maharashtra
MD
Mr. Mohan Narkar
Address
21, 22 & 23, Rashmi Industrial Estate, Navghar, Vasai Road (East), Vasai, Maharashtra, 401210, India
led high bay light in Vasai
Report incorrect details









































